Ako rozoznať originálnu mastichu? Kupujte 100% original

To je oriešok. Pokiaľ poznáte typickú vôňu a chuť, ľahko rozpoznáte originálnu chioskú mastichu. V opačnom prípade sa pri nákupe riaďte zdravým rozumom.

Chioská masticha je tá pravá

Originál masticha, ktorá sa používa v doplnkoch stravy „prispievajúcich k normálnej funkcii tráviaceho systému“ je živicou stromu rečíka lentišku. Tento strom rastie na mnohých miestach v Stredomorí, ale iba jeho chioská varianta je tou pravou. originálnou a účinnou mastichou. Chioská živica je jedinečný 100% prírodný produkt. V súčasnosti sa ale využíva nielen ako bio žuvačka, ale tiež sa spracováva na mastichový prášok.

Mastichové doplnky stravy

Mastichovým práškom sú plnené kapsule (tobolky), ktoré sa prehĺtajú a masticha potom (po rozpustení ochranného obalu) pôsobí priamo vo Vašom žalúdku.

Mastichový prášok je možné tiež použiť na plnenie sáčkov, ktoré si potom užívateľ vsype do úst a zapije vodou. Tak masticha pôsobí už v ústach a pažeráku a potom aj v žalúdku.

V oblasti doplnkov máte na Slovensku istotu originálu u značky Masticlife:

Ako teda spoznať original mastichu?

Certifikát pôvodu mastichy

Vždy vyberajte iba mastichu z gréckeho ostrova Chios. Na ostrove živicu kúpite kdekoľvek, ale pokiaľ ju chcete nakupovať inde, overte si, či má predajca certifikát pôvodu. Napríklad Masticha Masticlife je vždy 100% original masticha.

Cena mastichy

V každom prípade je vhodné vyhnúť sa podozrivo lacným produktom, ktoré sa ponúkajú napríklad v čínskych e-shopoch alebo u niektorých na Amazone.

Živica, ktorá sa tam ponúka pod názvami „mastic“ alebo „mastix“, je často vhodná len ako prímes do lepidiel a farieb (áno, masticha sa používa aj ako prímes farieb).

Ako rozoznať originálnu mastichu? Kupujte 100% original