Môžete žuvať živicu zo stromov?

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či môžete žuť živicu zo stromov? Odpoveď je áno a jednou z obľúbených možností je grécka živica. Tento jedinečný výrobok je 100 % prírodný a udržateľný, takže je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú prírodnú alternatívu.

Čo je grécka živica?

Grécka masticha, známa aj ako masticha z ostrova Chios, je prírodná živica získavaná zo stromu Pistacia lentiscus var. Chia. Tento strom pochádza z gréckeho ostrova Chios a už po stáročia sa masticha používa pre svoje rôzne výhody.

Čo je stromová živica?

Stromová živica je lepkavá, viskózna látka, ktorú produkujú stromy. Pôsobí ako ochranná bariéra, ktorá uzatvára rany a zabraňuje prenikaniu patogénov. Živica sa skladá z komplexnej zmesi organických zlúčenín vrátane terpénov, fenolov a prchavých olejov.

Ako sa zbiera živica zo stromov?

Na zber živice zo stromov sa používa proces známy ako rezanie. Pri získavaní sa do kôry stromu urobí malý rez, ktorý umožní vytekanie živice.

Benefity gréckej živice

Jednou z hlavných výhod gréckej živice sú jej vlastnosti. Štúdie preukázali, že mastichová živica môže pomôcť v boji proti baktériám v ústach, čo z nej robí skvelú voľbu pre zdravie ústnej dutiny. Okrem toho sa mastichová živica používa na podporu trávenia a upokojenie žalúdočných problémov.

Je grécka mastichová živica udržateľná?

Áno, grécka mastichová živica je udržateľný výrobok.

Ako používať živicu zo stromov?

Grécka masticha sa môže žuť ako taká, podobne ako žuvačka. Pri žutí živica zmäkne a uvoľní svoju jedinečnú chuť. Niektorí ľudia používajú mastichovú živicu aj pri varení a pečení, aby dodali svojim pokrmom výraznú chuť.

Celkovo je grécka mastichová živica prírodnou a udržateľnou možnosťou pre tých, ktorí chcú preskúmať alternatívne žuvačky. Vďaka jej rôznym výhodám a výrobnému procesu šetrnému k životnému prostrediu sa určite oplatí zvážiť každodenné žuvanie gréckej mastichy.

Vyberte si svoju novú prírodnú stromovú žuvačku tu.

Stredné alebo veľké kryštály sú vhodnejšie na žuvanie.

Môžete žuvať živicu zo stromov?