Masticha na dentálnu hygienu

Na ústnu hygienu sa hodí surová masticha a tiež mastichový olej. Kryštály mastichy sa požívajú od nepamäti ako bio prírodná žuvačka. Masticha nielen osvieži dych, ale tiež posilňuje žuvacie svaly a pôsobí v tráviacom trakte. Mastichový olej je skvelým pomocníkom pre ústnu hygienu: na starostlivosť o zuby a ústnu dutinu. Pripravte si doma ústnu vodu s mastichovým olejom. Tu je recept.

Prečo mastichový olej? Mastichový olej je vzácny éterický olej. Živica z mastichového stromu z kmeňa pomaly vyteká v kvapôčkach podobným diamantom, ktoré pri páde na zem stvrdnú. Tieto vynikajúce kvapky sú potom triedené podľa jasnosti a kvality.

Mastichová chuť a aróma je svieža a intenzívna, pripomína borovicu. Masticha sa bežne používa v gréckej kuchyni. Je tiež osviežujúcim doplnkom na prípravu domácich ústnych výrobkov, ako je zubná pasta alebo ústna voda.

Ako používať mastichový olej?

Benefity mastichového oleja

Masticha aromaterapický éterický olej je čistý a vyvážený. Je to ideálny olej na použitie v domácich produktoch pro péči o zuby a dutinu ústní.

Všetky citrusové oleje sa hodia a dobre miešajú s mastichovým olejom.

Návod na domácu ústnu vodu s mastichovým olejom

Budeme potrebovať:

Ingrediencie dobre premiešajte a použite na vypláchnutie úst po jedle alebo po čistení zubov. Neprehĺtajte. Fluorid v zeleném čaji v kombinácii s éterickým olejom z mastichy Chios môže zanecháva Váš dych svieži a voňavý.

Masticha na dentálnu hygienu