Armolia

Armolia je mastichová dedina, ktorá sa nachádza v pomerne rovinatej krajine južne od hory Likouri. Na tejto hore je možné vidieť dobre zachovaný janovský hrad Apolichnon. V ňom janovskí páni umiestnili správne sídlo dedín Mastiha (Mastihohoria), ktoré je dnes pozoruhodným stredovekým múzeom.

Stredoveka dedina

Armolia je úplne prestavaná stredoveká dedina. Nad úzkymi uličkami v centre obce však zostalo niekoľko oblúkov, ktoré pripomínajú jej dávno minulú podobu. V kostole Panagia, ktorý sa nachádza vedľa centrálneho kostola obce, môžu návštevníci obdivovať jednu z najpôsobivejších obrazoviek s ikonami na ostrove, ktorá pochádza z roku 1744.

Klaštor Vretos

Ďalším zaujímavým miestom je kláštor Vretos, ktorý stojí na kopci východne od obce. Okrem výroby mastichy sa obyvatelia dediny od dávnych čias venovali aj hrnčiarskemu umeniu. Dôvodom je plytké jazero hneď za dedinou, ktoré na svojom dne zhromažďuje množstvo ílovitej zeminy. Aj dnes je dedina známa svojou keramikou, ktorá je veľkým lákadlom pre gréckych aj zahraničných turistov.